Трансформатори

Pisani deo ispita iz Transformatora udecembarskom ispitnom roku položili su sledeći studenti:

1)      Boško Nedeljković     18299              69

2)      Isidora Jovanović       18688              47

Usmeni deo ispita biće održan u utorak05.12.2023. godine u 12h15min (prostorija 422).

Резултати писменог дела испита у септембарском испитном року, као и укупни поени свих кандидата који могу полагати усмени део испита из претходног рока налазе се овде

Усмени део испита биће одржан у понедељак 4. августа 2023. године у 12 часова у учионици на 4 спрату - испред кабинета 422ц.

Пошто у испитном року Јун2 није било кандидата за писмени део испита из предмета Трансформатори, усмени део испита се заказује за понедељак 10. јул 2023. године са почетком у 11 часова за кандидате из претходног рока. Усмени ће бити одржан на 4. спрату, испред кабинета 422ц.

У Нишу, 3. јула. 2023. године                                                             Предметни наставник

Комплетни резултати испита у јунском ислитном року налазе се овде! Усмени део испита биће одржан у понедељак 26. јуна у сали 422 са почетком у 10 часова!

Излазни колоквијум са лабораторијских вежби је заказан за четвртак 1.6.2023. године од 9 часова у просторији Е1. Предвиђено време трајања колоквијума је 45 минута.

Rezultati prvog kolokvijuma nalaze se ovde!

Prvi kolokvijum iz predmeta Transformatori zakazan je za 04.05.2023.godine u 8:30h (sala K2)

Објављен је распоред по терминима за прву недељу лабораторијских вежби.

Лабораторијске вежбе се одржавају у Лабораторији за електричне машине, електромоторне погоне и вучу (Лабораторија број 2 у старој згради).

Очекује се од студената да сами реализују одговарајућу лабораторијску поставку, те је неопходна адекватна припрема пре доласка на лабораторијске вежбе.

Pisani deo ispita iz Transformatora septembarskom ispitnom roku položio je sledeći student:

1)      Nikola Marković                    18243              91

Usmeni deo ispita biće održan u ponedeljak 5. septembra u 12 časova u učionici na 4-om spratu!

U Nišu, 30 08.2022. godine

Укупни резултати за испитни рок ЈУН 2022 налазе се овде
Usmeni deo ispita biće održan u utorak 28. juna 2022. godine sa početkom u 11 časova u sali na 4-tom spratu. Kandidati koji žele mogu usmeni deo ispita odložiti za naredni rok - JUN2. Potrebno je da se prijavite za polaganje usmenog dela ispita u utorak ili za odlaganje usmenog za JUN2 preko TEAMS-a. Rok za prijavu polaganja je nedelja 26. jun do 14 časova.

Poštovane koleginice i kolege samo u naredni četvrtak 12. maja 2022. godine termin za predavanja biće od 9h15min zbog usklađivanja sadržaja predavanja sa planiranim računskim vežbama iz nesimetričnih režima rada.
Predmetni nastavnik

Најновије: објављени резултати првог колоквијума ОВДЕ:

Назив предмета: Трансформатори
----------------------------------------------------------------------------

Шифра предмета: 3ОЕП4О01
Број часова недељно:

• предавања: 2
  • вежбе: 2
  • други облици наставе: 1

ЕСПБ: 6

Градиво:

Конструкција и принцип рада трансформатора. Магнетско коло. Једнофазни трансформатори. Еквивалентно коло. Параметри. Губици снаге и степен искоришћења. Огледи празног хода и кратког споја. Групе спрега. Паралелан рад трансформатора. Аутотрансформатори. Специјални трансформатори. Мерни трансформатори. Топлотни проблеми. Несиметрични режими рада. Прелазни процеси. Пренапони. Основе пројектовања трансформатора. Одржавање и испитивање трансформатора.

Материјали за предавања:

Материјали за рачунске и лабораторијске вежбе:

Остало:
Copyright © 2024 Katedra za energetiku | Power Engineering Department. All Rights Reserved.